Yhteystiedot

Päiväkodit

Halikolo

044 0543 020
halikolo@sateenkaarikoto.fi
Päiväkodin johtaja, Maria Vuorinen
puh. 045 78752451
maria.vuorinen@sateenkaarikoto.fi

Ketunpesä

040 8475 106
ketunpesa@sateenkaarikoto.fi
Päiväkodin johtaja, Anna Alanen
puh. 045 78757042
anna.alanen@sateenkaarikoto.fi

Lyckobo

0400 556 523
lyckobo@sateenkaarikoto.fi
Päiväkodin johtaja, Pia Pikkarainen
puh. 045 78730702
pia.pikkarainen@sateenkaarikoto.fi

Peikonpesä

040 664 0866
peikonpesa@sateenkaarikoto.fi
Päiväkodin johtaja, Teija Eisanen
puh. 045 787 57073
teija.eisanen@sateenkaarikoto.fi

Pääskynpesä

1. krs 045 787 68515
2. krs 044 981 8662
3. krs 045 787 68514
paaskynpesa@sateenkaarikoto.fi
Päiväkodin johtaja, Kati Palonen
puh. 045 787 68519
kati.palonen@sateenkaarikoto.fi

Tiitiäinen

040 867 9322
tiitiainen@sateenkaarikoto.fi
Päiväkodin johtaja, Sane Mattila
puh. 045 787 57018
sane.mattila@sateenkaarikoto.fi

VillaSukka

040 502 3613
villasukka@sateenkaarikoto.fi
Päiväkodin johtaja, Vappu Hukkila
puh. 045 787 57103
Vappu.hukkila@sateenkaarikoto.fi

 

Lapsiperheiden kotipalvelu

Vastaava ohjaaja, Sari Varin
puh. 045 78752453
sari.varin@sateenkaarikoto.fi

Turku, Kuntouttava työtoiminta

Kuntouttavan työn ohjaaja
Jaana-Maria Ullner
puh. 040 543 5347
jaana-maria.ullner@sateenkaarikoto.fi

Kaarina, Kuntouttava työtoiminta

Kuntouttavan työn ohjaaja
Anniina Björkdahl
puh. 040 1446494
anniina.bjorkdahl@sateenkaarikoto.fi

 

Opetuskodit

Turku
Jaana-Maria Ullner
puh. 040 543 5347
jaana-maria.ullner@sateenkaarikoto.fi

Kaarina
Anniina Björkdahl
puh. 040 144 6494
anniina.bjorkdahl@sateenkaarikoto.fi

Hallinto

Toiminnanjohtaja
Henna Junttila
puh. 040 7475 106
henna.junttila@sateenkaarikoto.fi

Kehittämispäällikkö
Minna Maanpää
puh. 045 7876 9443
minna.maanpaa@sateenkaarikoto.fi

Hankkeet

Siivet-hanke (ESR)

Työvalmentaja
Ilona Karilainen
045  7876 9416
ilona.karilainen@sateenkaarikoto.fi
Martinkatu 8, 2. kerros
21200 Raisio

Työvalmentaja
Hanna Yusuf
044 231 3939
hanna.yusuf@sateenkaarikoto.fi
Pehtorinkatu 2 F 26
20780 Kaarina

Yhdessä oppien -hanke (STEA)

Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori
Kira Laaksonen
044 231 7296
kira.laaksonen@sateenkaarikoto.fi
Opetuskoti Hovirinta
Pehtorinkatu 2 F 26, 20780 Kaarina

Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori
Julia Hamara
045 7833 1822
julia.hamara@sateenkaarikoto.fi
Opetuskoti Hovirinta
Pehtorinkatu 2 F 26, 20780 Kaarina

Tasa-arvoinen arki kotoutumisen tukena -hanke (TEM)

Kotouttavan työn ohjaaja
Ronja Kankare
044 240 3175
ronja.kankare@sateenkaarikoto.fi

Yhdistyksen hallitus

Puheenjohtaja Kimmo Hollmén
kimmo@hollmen.fi

Osakeyhtiön hallitus

Puheenjohtaja Henna Junttila
henna.junttila@sateenkaarikoto.fi